Ryzyko podejmowania transakcji internetowych – zabezpieczenie płatności w sieci

Ryzyko podejmowania transakcji internetowych – zabezpieczenie płatności w sieci

Podejmowanie transakcji internetowych stało się bardzo popularne. Możemy dostrzec wiele plusów tego zjawiska. Przede wszystkim szybkość z jaką jesteśmy w stanie przekazać pieniądze danej instytucji bądź kontrahentowi. Drugim aspektem jest wygoda, dzięki tego typu transakcjom nie musimy nawet wychodzić z domu. Dodatkowo gdy nie mamy pod ręką komputera lub laptopa, najważniejsze płatności możemy dokonać poprzez aplikacje mobilne na smartfonie. Natomiast wielu użytkowników obawia się, że ich transakcje są nieodpowiednio zabezpieczone. Jak temu zaradzić? Czy możliwe jest zabezpieczenie płatności?

Jakie jest ryzyko podejmowania transakcji internetowych?

Największym ryzykiem jakie spotyka osoby korzystające z płatności internetowych jest logowanie się do bankowości internetowej poprzez nieznane linki. Obecnie bardzo popularnym sposobem na oszustwa w sieci jest podszywanie się pod znane instytucje i przysyłanie wiadomości tekstowych wraz z linkiem do płatności. Oszuści wysyłają SMS jako firma kurierska z informacją, że nasza przesyłka nie została opłacona. Podszywają się również pod dostawców prądu i przesyłają informację, że Nasze rachunki są nieopłacone, w związku z czym zostanie odłączony Nam prąd. Osoby, które otrzymały link z obawy o swoją wygodę klikają w link, który przenosi je do fałszywej strony banku. W rezultacie ich dane lub pieniądze zostają wykradane przez oszustów.

Kolejnym ryzykiem, które jest często spotykane w sieci jest kupowanie produktów od nieznanych sprzedawców. Sprzedawcy wystawiają produkt, który w rzeczywistości nie istnieje bądź nie jest w ich posiadaniu. Kupujący wpłaca pieniądze i czeka na produkt, którego nigdy nie otrzyma. Co więcej nie ma możliwości złożyć skargi, gdyż firma, od której kupił produkt już nie istnieje. Jak więc zadbać o zabezpieczenie płatności?

Zabezpieczenie płatności w sieci – jak tego dokonać?

Bardzo łatwym i wygodnym sposobem na zabezpieczenie transakcji jest korzystanie z portali internetowych, które nam to ułatwiają. Tego typu platformy dbają o różnych klientów. Nie tylko o średnie i małe firmy, lecz również o klientów indywidualnych. Jak zabezpieczyć płatności? To nic trudnego! Aby tego dokonać musimy założyć konto na platformie np. ShareLock, pomoże nam w tym przeglądarka internetowa lub aplikacja mobilna pobrana na naszego smartfona. Po zalogowaniu się do aplikacji tworzymy kontrakt i zapraszamy do niego kontrahenta. Gdy obie strony zaakceptują warunki, przelewamy środki na platformę ShareLock, gdzie nasze pieniądze czekają na wykonanie usługi bądź dostarczenie produktu, który zamawialiśmy. Gdy potwierdzimy pełne wykonanie zlecenia, nasze środki przesyłane są do kontrahenta. Nasze środki są bezpieczne – w momencie, gdy nie otrzymamy zamawianego produktu, otrzymujemy zwrot pieniędzy.

Podsumowanie: Nie tylko na drogach warto stosować regułę ograniczonego zaufania. W Internecie wiele osób czuje, że są anonimowe. Dlatego nie zawsze nasze finanse są bezpieczne. Korzystajmy z platform, które dbają o zabezpieczenie zaliczek oraz naszych finansów. Dbają o cały proces transakcji i są korzystne dla obu stron.

Dodaj komentarz