Remont łazienki- co z odpadami?

Remont łazienki- co z odpadami?

Łazienka stanowi jedno z bardzo ważnych pomieszczeń w naszych domach. To właśnie dlatego też, podczas jej urządzania zwracamy szczególną uwagę na dobór mebli, niezbędnych akcesoriów i dodatków. Chociaż to pomieszczenie nie jest najłatwiejsze do zaaranżowania, to wcześniej czy później każdy z nas staje przed tym dylematem.

Na które kwestie zatem warto zwrócić uwagę?

Jedną z ważniejszych spraw będzie znalezienie odpowiedniej ekipy. Jeśli nie mamy specjalistycznych narzędzi i jeżeli nie znamy się na układaniu glazury czy montowaniu sanitariatów, to sami na pewno nie poradzimy sobie z tym zadaniem. Tak więc wybór doświadczonych pracowników jest kluczowy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że należy zastanowić się nie tylko nad zatrudnieniem hydraulików czy glazurników, ale także nad wynajęciem ekipy, która zajmie się rozbiórką starej łazienki i wywozem gruzu. W wielu przypadkach tak zwaną demolkę biorą na siebie osoby odpowiedzialne za wyremontowane całej łazienki. Niemniej jednak, już sam fakt wywiezienia i utylizacji odpadów uzależniony jest tylko od nas.

Co zatem zrobić z gruzem i jakie są dostępne na rynku rozwiązania?

Jeżeli chcemy za jednym razem wynieść z naszej łazienki gruz, stare meble i pralkę i wszystkie inne akcesoria, to dobrą opcją będzie wynajęcie specjalistycznego samochodu. Musimy tylko mieć przygotowane wszystkie odpadki. Umawiamy się na konkretny termin, przyjeżdża do nas ekipa i sprawa załatwiona. Sami nic nie dźwigamy i nie martwimy się o to co stanie się z wywiezionym gruzem. Profesjonalne firmy biorą na swoje barki wszystkie kwestie związane z utylizacją, a opłaty pobierają tylko za konkretną ilość gruzu. Płacimy więc za to ile wyrzucimy, a nie za cały kontener. Opcja ta jest bardzo korzystna i dla nas jako klientów niezmiernie wygodna. Jeśli mieszkamy w bloku i jeżeli zdecydujemy się na przykład na wynajęcie kontenera, to musimy liczyć się z tym, że taki sprzęt będzie stać pod naszą klatką nawet przez parę tygodni, a to z pewnością nie spodoba się wszystkim sąsiadom. Do tego płacimy za cały kontener i tak naprawdę nie mamy wpływu co będzie się w nim znajdować. Mnóstwo osób bowiem do stojących pod blokiem kontenerów wrzuca nie tylko gruz, ale także wszystkie inne odpady.

Samochody odbierające gruz są do tego odpowiednio przygotowane, mają różną ładowność i można do nich zapakować gruz oraz inne przedmioty takie jak na przykład pralki czy lodówki. Jeśli zatem przygotowujesz się do remontu łazienki zwróć uwagę na rekomendowaną przez nas opcję wywóz gruzu – alternatywa dla kontenera.

1 Comment

Dodaj komentarz