3 mity żywieniowe, w które wierzysz i które mogą utrudnić Ci odchudzanie

3 mity żywieniowe, w które wierzysz i które mogą utrudnić Ci odchudzanie

Oglądając telewizję lub czytając w internecie artykuły na temat diet i zdrowego trybu życia nie trudno jest się natknąć na mity żywieniowe. Wiele z nich jest tak rozpowszechnionych, że jesteśmy przekonani o ich prawdziwości. Niestety nie wszystkie informacje, które znajdziemy w internecie, telewizji oraz zasłyszymy od znajomych i rodziny są prawdziwe. Zobacz 3 najpopularniejsze mity, w które być może wierzysz i w jakiś sposób mogą Ci one utrudnić odchudzanie.

1. Będąc na diecie można jeść owoce w każdej ilości

Dla wielu osób, które się odchudzają, owoce są w pewnym stopniu substytutem słodyczy. Chociażby banany – są bardzo słodkie i potrafią na jakiś czas zahamować chęć na zjedzenie niezdrowego batonika. Jednak to, że mają one sporo witamin oraz składników mineralnych nie oznacza, że można je jeść bez ograniczeń. Oprócz wspomnianych witamin owoce zawierają również sporo cukrów prostych, które nie są pożądane na diecie odchudzającej.

Niestety jedzenie owoców w nadmiarze może powodować, że przyjmiesz sporą ilość kalorii, a efekty starań o smukłą sylwetkę nie będą widoczne zbyt szybko. Z tego względu swoją dietę warto oprzeć głównie na warzywach – są zdrowe i mają o wiele mniej kalorii niż większość owoców. Oczywiście możesz sobie codziennie pozwolić na zjedzenie jakichś owoców. Pamiętaj jednak o tym, aby zachować umiar, ponieważ dostarczają one stosunkowo dużą ilość kalorii i cukru.

2. Suplementy na odchudzanie działają jak placebo

Niektóre osoby twierdzą, że leki na odchudzanie i suplementy na odchudzanie nie przynoszą żadnych efektów i szkoda tracić na nie pieniądze. Nie do końca tak jednak jest, co potwierdzają liczne artykuły na rzetelnych stronach takich jak np. https://dietetyk.edu.pl/. Dobre tabletki na odchudzanie mają w swoim składzie bardzo dużo naturalnych składników, które wspomagają proces odchudzania. W połączeniu z dietą oraz aktywnością fizyczną spożywanie ich może przynieść naprawdę dobre rezultaty.

3. Na diecie nie można jeść ziemniaków

Kolejnym mitem, który często mogą usłyszeć, osoby odchudzające się jest to, że ziemniaki tuczą. Wiele diet odchudzających eliminuje ziemniaki, a samo warzywo nie ma zbyt dobrej sławy wśród osób, które mają małą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Ziemniaki nie tuczą pod warunkiem, że nie podamy ich z kalorycznymi dodatkami takimi jak np. masło. Kaloryczność tego warzywa zwiększa też smażenie w głębokim tłuszczu. To właśnie przez to wiele osób sądzi, że ziemniaki są tuczące i lepiej jest ich unikać na diecie. Prawda jest jednak taka, że ziemniaki z wody wcale nie mają sporo kalorii i można jeść je bez obaw.

Dodaj komentarz