Tania odzież robocza – czy warto ją kupować?

Tania odzież robocza – czy warto ją kupować?

Odzież robocza to niezbędny element podczas wykonywania wielu zawodów. Jej głównym zadaniem jest chronienie pracownika przed zabrudzeniami, skaleczeniami, urazami czy też kontaktem skóry z chemicznymi substancjami. Do odzieży roboczej możemy zaliczyć m.in.: spodnie, koszulki, kurtki, buty i jeszcze kilka innych akcesoriów.

To do obowiązków pracodawcy należy zaopatrzenie pracownika w zestaw odzieży roboczej, jeśli przez warunki panujące w miejscu pracy zachodzi taka konieczność. W sklepach można otrzymać zarówno tańsze, jak i droższe elementy garderoby. Czy można kierować się w tym przypadku oszczędnościami? Czy może lepiej postawić na droższy zestaw odzieży, który teoretycznie powinien być bardziej wytrzymały? Podpowiadamy.

Tanie kontra drogie ciuchy robocze – czym się od siebie różnią?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tania odzież robocza niewiele różni się od tej droższej. W końcu większość spodni, butów i innych elementórw garderoby wygląda do siebie bardzo podobnie i ciężko jest stwierdzić jedynie po obejrzeniu rzeczy, która jest droższa, a która tańsza. Warto jednak wiedzieć, że występują pewne różnice i podczas zakupów łatwo jest je dostrzec.

Materiał

Pierwszą z nich będzie materiał, z którego są wykonane oba produkty. To on zazwyczaj stanowi główną różnicę między tanim produktem, a tym drogim. Duża część spodni roboczych jest wykonana z bawełny oraz poliestru. Zastosowanie poliestru ma w tym przypadku uzasadnione nie tylko oszczędnościami, ale tym, że spodnie nie tracą koloru tak szybko i utrzymują lepiej swój rozmiar. Do produkcji droższych spodni roboczych, koszulek i innych elementów garderoby zazwyczaj używa się materiałów lepszej jakości. Nie oznacza to jednak, że tańsze ciuchy są złe – często są wystarczające do wykonywania poszczególnych prac.

Jakość wykonania

Droższe ciuchy robocze od tych tańszych można też odróżnić jakością wykonania. Zazwyczaj w droższych spodniach znajduje się więcej dobrze wyprofilowanych kieszeni, nie odstają od nich nitki i mają potrójny szew. Tańsze spodnie oraz inne elementy garderoby mogą być mniej wytrzymałe jednak i tak są w stanie wytrzymać więcej niż odzież, którą nosimy na co dzień.

Podsumowanie

Tanie ciuchy robocze nie muszą być o wiele gorsze od tych droższych. Tak jak już wspomnieliśmy, często są wystarczające do tego, aby wykonywać poszczególne prace. Jeśli jednak potrzebujesz maksymalnie funkcjonalnego ubrania roboczego, które wytrzyma ciężkie warunki, to lepszym rozwiązaniem będzie droższa odzież robocza.

Dodaj komentarz