Gdzie można znaleźć pracę na wakacje?

Gdzie można znaleźć pracę na wakacje?

Wakacje są czasem, kiedy uczniowie i studenci mają okazję przez kilka miesięcy pracować przez pełen etat, tym samym nabierając doświadczenia zawodowego i co najważniejsze – zarabiając. Bywa jednak, że bez żadnego doświadczenia nie wiadomo, od czego zacząć. Na szczęście jest wiele opcji, dzięki którym niemal każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Jak zarobić pieniądze w okresie wakacji?

Jak szukać pracy?

Najciekawsze i najlżejsze prace wakacyjne są zawsze rozchwytywane najszybciej i są oblegane przez największe liczby kandydatów. Wobec tego jeśli zauważy się jakąś interesująca ofertę, należy działać błyskawicznie. Dobrym pomysłem jest częste przeglądanie różnych serwisów, na których można znaleźć ogłoszenia pracodawców. Najlepiej jednak jest trzymać się tych najbardziej renomowanych i popularnych, aby nie stać się ofiarą oszustwa. Podstawą jest stworzenie estetycznego, eleganckiego życiorysu. Brak doświadczenia nie stoi na przeszkodzie, żeby kreatywnie je zapełnić! Postaraj się zawrzeć w nim jak najwięcej swoich umiejętności, talentów i osiągnięć. Jeśli masz jakieś nietypowe hobby, pochwal się nim. Aplikuj nawet, jeśli nie spełniasz wszystkich wymagań – zawsze jest szansa, że ci się poszczęści.

Gdzie pracować?

Jak zarobić pieniądze? Wakacje oferują mnogość ofert zarówno w Polsce, jak i za granicą, nawet dla osób niepełnoletnich. Jeśli postanowiło się wyjechać do innego kraju, należy działać tylko za pomocą zaufanego pośrednika i uważać na wszelkie znaki ostrzegawcze, które mogłyby sugerować, że coś jest nie tak. Zalecana jest zawsze znajomość języka obcego, najlepiej tego obowiązującego w kraju, w którym będzie się pracować, albo języka angielskiego. Zazwyczaj jest to praca związana z ogrodnictwem bądź zbiorami owoców. Podobne zajęcia można zresztą znaleźć w kraju, chociaż za odpowiednio niższą stawkę. Poza tym lato jest idealną porą na udzielanie wszelkiego rodzaju lekcji i korepetycji, opiekowanie się dziećmi czy wyprowadzanie zwierząt. W takich przypadkach często zatrudnienie można znaleźć u kogoś z rodziny lub znajomych.

Praca poniżej 18 roku życia – jak zarobić pieniądze

W Polsce można pracować na umowę o pracę, o dzieło lub umowę zlecenie już od 16 roku życia, może to jednak być jedynie praca zaliczana do „lekkich” – a więc nie zagrażających życiu lub zdrowia. Czas pracy takiego pracownika to maksymalnie 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Młodsi także mogą pracować, ale tylko do 6 godzin dziennie i może to być jedynie praca o charakterze reklamowym, artystycznym lub sportowym. Wymagana jest także zgoda opiekuna prawnego.

Praca w wakacje to dla młodych ludzi dobry sposób na zarobienie pierwszych pieniędzy bez ogromnego wysiłku. Jeśli ma się wolny czas, warto go spędzić pożytecznie!

Dodaj komentarz