Awaria samochodu latem – jak sobie z nią radzić w Niemczech?

Awaria samochodu latem – jak sobie z nią radzić w Niemczech?

Wysokie temperatury są dokuczliwe nie tylko dla ludzi, ale również dla samochodów. W ekstremalnych warunkach pogodowych takich jak chociażby ponad 30-stopniowe upały niektóre elementy samochodu mogą ulec awarii. Warto wiedzieć jak przygotować się do takiej sytuacji i jakie części auta są szczególnie narażone na wysoką temperaturę latem.

Jakie awarie samochodu zdarzają się najczęściej latem?

Problemy z akumulatorem

Optymalna temperatura dla pracującego akumulatora to ok. 20 stopni. Niestety latem coraz częściej możemy spotkać się z upałami, które przekraczają nawet 30 stopni i są nie tylko uciążliwe dla nas, ale także dla naszych pojazdów. Latem akumulator rozładowuje się o wiele szybciej i częściej. Im wyższe temperatury, tym większe ilości prądu są pobierane z akumulatora – nawet gdy samochód nie jest uruchomiony. Zanim więc wyruszysz na wakacje swoim autem, koniecznie sprawdź poziom naładowania akumulatora. Unikniesz dzięki temu przykrej sytuacji, w której Twój samochód nagle odmówił posłuszeństwa np. za granicą. Jeśli spotkałoby Cię to np. przy Niemieckiej stolicy, to konieczna będzie auto pomoc Berlin. Takiej awarii nie naprawi się samemu i niezbędna będzie fachowa pomoc. Awarie akumulatora to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów podczas lata.

Awarie silnika

Latem o wiele łatwiej o przegrzanie silnika. Aby do tego nie dopuścić, musisz regularnie sprawdzać wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. Jeśli zobaczysz, że nagle bardzo wzrosła to zjedź na pobocze, zatrzymaj się, poczekaj chwilę, zanim wyłączysz silnik i włącz ogrzewanie z maksymalnym nawiewem. Możesz także otworzyć maskę, ale pamiętaj, aby robić to ostrożnie, ponieważ może być gorąca. Przegrzanie może doprowadzić do zniszczenia silnika i nie należy ryzykować. Jeśli nie jesteś pewny czy silnik uległ awarii i czy nie doszło np. do wycieku płynu z chłodnicy, to lepiej zadzwoń po auto pomoc Berlin. Może się okazać, że auto nie będzie zdolne do dalszej jazdy i pomoc drogowa w Berlinie będzie musiała odholować Twoje auto do mechanika.

Uszkodzone opony

Temperatury asfaltu latem mogą osiągać ponad 60 stopni Celsjusza. Niektóre opony mogą nie być na to gotowe i guma może się odkształcić i szybciej zużywać. Podczas długiej trasy latem Twoje opony są szczególnie narażone na zniszczenia a rozgrzany i miękki asfalt oznacza także dłuższą drogę hamowania. W najgorszym przypadku Twoje opony mogą ulec rozerwaniu, a jeśli nie masz ze sobą koła zapasowego to przyda Ci się laweta 24h Berlin. Przyjedzie na miejsce zdarzenia o każdej porze i wymieni Twoje koło lub odwiezie Cię we wskazane miejsce.

Pomożemy przy każdej awarii samochodu. Pomoc drogowa Berlin numer telefonu znajdziesz na naszej stronie internetowej https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/.

Dodaj komentarz