Jak budować pozytywny wizerunek firmy w otoczeniu?

Jak budować pozytywny wizerunek firmy w otoczeniu?

Na prowadzenie firmy składa się bardzo dużo różnych zadań od zapewniania dostaw, przez obsługę sprzedaży i na zarządzaniu pracownikami kończąc. Aby firma odnosiła sukcesy wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać. Nie można też nie doceniać roli promocji oraz budowania pozytywnego wizerunku firmy w otoczeniu.

Dlaczego wizerunek firmy w otoczeniu jest tak ważny?

Nowi klienci, szukając po raz pierwszy jakiegoś produktu czy usługi bardzo często opierają się na opiniach i poleceniach swoich znajomych. Gdy chcemy coś zamówić w nowym miejscu zwykle towarzyszy nam pewna niewiadoma a jednocześnie oczywistym jest, że każdy chciałby dobrze ulokować swoje pieniądze i mieć w pełni zaspokojone potrzeby. Tak dzieje się zarówno wtedy, gdy potrzebujemy naprawić samochód w warsztacie, udajemy się do salonu kosmetycznego albo chcemy zamówić meble kuchenne do domu. Płacimy za dane dobro lub usługę a w zamian oczekujemy więc, że będziemy solidnie obsłużeni. Gdy udajemy się do nowej firmy zwykle najpierw szukamy o niej wiadomości w Internecie, pytamy o referencje znajomych ale też wyrabiamy sobie zdanie na temat lokalizacji danej firmy i jej zewnętrznego wyglądu. Gdy wejdziemy do środka również możemy sami pozyskać cenne informacje i chociażby na podstawie jakości obsługi tworzymy własne opinie. Dlatego gdy już skorzystamy z zakupu produktu albo usługi, wiemy już dużo więcej i jeśli zostaliśmy usatysfakcjonowani, to będziemy sami tam wracać i daną firmę będziemy polecać swoim znajomym. Wizerunek firmy w znaczącym stopniu wpływa więc na jej przyszłe zyski.

Co wpływa na wizerunek danej firmy?

To jak firma będzie postrzegana w otoczeniu, zależeć będzie od tego, jak wygląda jej siedziba zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Nie warto więc oszczędzać na tańszej lokalizacji, gdy wynajmuje się lokal, bo klienci będą lepiej usposobieni do firm, które są w dobrych lokalizacjach i do których łatwo jest dojechać. Swoją opinię klienci będą wyrabiać sobie także na podstawie wyglądu firmowej witryny internetowej. Jej wykonanie warto zlecić profesjonalistom. Strona internetowa powinna być czytelna i łatwa w nawigacji. Szczególnie starannie należy tworzyć podstrony z opisem oferty, gdzie powinny być szczegółowe specyfikacje produktów oraz zdjęcia. Strona firmowa powinna być stale aktualizowana. Należy też zamieścić na stronie dane kontaktowe oraz mapę dojazdu, tak aby klienci mogli łatwo do niej dotrzeć. Klienci firmy będą sobie wyrabiać opinie także na podstawie wyglądu i zachowania personelu. Tutaj liczy się przede wszystkim terminowość oraz elastyczne podejście do potrzeb klienta.

Dodaj komentarz