Jak podnieść kwalifikacje swojej kadry?

Jak podnieść kwalifikacje swojej kadry?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest dostać pracę. Wielu z nas stara się dać z siebie wszystko, aby ją utrzymać. Podnosimy kwalifikacje, doszkalamy się, zdobywamy nowe umiejętności i doświadczenie – wszystko po to, aby się rozwijać i jeszcze lepiej spełniać się na danym stanowisku. W dzisiejszych czasach również szefowie i kierownicy muszą zadbać o to, aby ich kadra była w pełni wykształcona i posiadała rozległe przygotowanie zawodowe.

Na pierwszym miejscu są oczywiście języki obce. Niezależnie w jakim rodzaju instytucji się pracuje, mile widziana jest znajomość języków obcych. Należy starać się podnosić umiejętności lingwistyczne i doskonalić język. Najczęściej jest to język angielski, ale równie często wymagane są języki: niemiecki, hiszpański, czeski, rosyjski i włoski. Nawet jeśli znane nam się podstawy, dobrze jest osiągać kolejne poziomy, zdobywać certyfikaty, które bardzo pomagają w awansach zawodowych.

Profesjonalne szkolenie kadry to również różne rodzaje kursów i zajęć, na które wysyła pracodawca. Mogą to być kursy rachunkowości czy z zakresu HR. Coraz powszechniejsze są również szkolenia on-line wybierane przez kierowników. Dlaczego? Ponieważ są znacznie tańsze, ale proponują właściwie taki sam poziom kształcenia przy oszczędności czasu i pieniędzy: nie trzeba nigdzie dojeżdżać, w kursie może brać udział nawet do 20 osób, a wszystko odbywa się za pośrednictwem komputera i Internetu. Szkolenia on-line, tzw. e-learning, to również bardzo dużo materiałów dodatkowych oferowanych przez prowadzących takie kursy. Są to bonusy w postaci prezentacji, notatek w formie PDF. lub DOC. czy filmów z wykładami. Szkolenia on-line odbywają się najczęściej z języków obcych, ale mogą również z zarządzania zasobami ludzkimi lub PR, czyli public relations.

Aby kadra była zgrana, zintegrowana i dobrze ze sobą współpracowała, ważna jest rola kierownika. Im również proponowane są różnego rodzaju kursy, które nauczą, jak radzić sobie z różnymi rodzajami konfliktów, kryzysów, ale nauczą także jak stworzyć dobry wizerunek firmy, jak dbać o dobrą atmosferę, jak zareklamować markę. Wszystko po to, aby praca była jeszcze bardziej efektywna i owocna.

Jak widać, szkolenia mogą być dla wszystkich. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy pracownik tworzy firmę, dba o nią, swoją postawą reprezentuje ją na zewnątrz, nawet, jeżeli nie jest rzecznikiem prasowym.

Dodaj komentarz