Opakowanie na alkohol – nietuzinkowy i ekologiczny pomysł

Opakowanie na alkohol – nietuzinkowy i ekologiczny pomysł

Alkohol jest jednym z najbardziej popularnych pomysłów na prezent z okazji imienin, urodzin lub też innej ważnej okazji. Wybór najczęściej pada na butelkę wina, whisky, albo dobrej nalewki. O ile zakup butelki z alkoholem nie stanowi dla nas aż takiego problemu, o tyle eleganckie opakowanie na alkohol już tak.

Z jednej strony nie chcemy wydawać fortuny na modne, drewniane pudełka, które często kosztują niemal tyle, co butelka przeciętnego wina. Z drugiej jednak strony nie chcemy wypaść na skąpców, którzy nie przykładają większej wagi do opakowania.

Pudełko, torebka czy coś innego?

Po znalezieniu idealnej butelki z alkoholem musimy ją zapakować. W przypadku mniej oficjalnych uroczystości możemy po prostu wręczyć obdarowanemu prezent. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że to opakowanie zdobi butelkę – dlatego warto popisać się nieco większą kreatywnością. Dzięki temu sprawimy większą przyjemność solenizantowi, który doceni nasze starania o jego uśmiech.

Możemy nieco bardziej spersonalizować prezent i np. użyć pięknego opakowania, doczepić ręcznie napisany bilecik albo zrobić niestandardowy kosz prezentowy. Jeżeli kupujemy alkohol na ślub, to dobrym pomysłem będzie schowanie butelki w grawerowanym pudełku z datą ślubu oraz imionami państwa młodych. Nietuzinkowe opakowanie na alkohol na nieco mniej oficjalną okazję może być elastycznym rękawem na alkohol. Takie opakowanie zabezpieczy butelkę, dzięki ścisłemu dopasowaniu do jej kształtu. Opakowanie to da Ci zatem gwarancję tego, że butelka na alkohol nie wyślizgnie Ci się z ręki i nie stłucze.

Torebka na alkohol to także dobry i tani pomysł. Podczas jej wyboru zwróć jednak uwagę na to, aby jej spód był wzmocniony. Pod ciężkością alkoholu i dodatkowego upominku, taka torebka prezentowa może się porwać. Uwagę zwróć także na sznurek, który służy jako rączka od torebki. Jeśli nie będzie odpowiednio mocno zawiązany, to może czekać Cię huczne rozbicie butelki – a tego raczej wolałbyś uniknąć.

Opakowanie na alkohol – zrób je samodzielnie!

Jeśli jesteśmy osobami kreatywnymi i lubimy niecodzienne rozwiązania, to warto wykorzystać swój potencjał. W tym celu możemy posłużyć się rękawem na alkohol, który już kupiliśmy i nieco go urozmaicić. Możemy pójść w minimalizm i przewiązać takie opakowanie elegancką wstążką i stworzyć z niej wielką kokardę.

Jeśli jednak zależy nam na pełnej samodzielności, to możemy zrobić unikatowe opakowanie na alkohol, czerpiąc inspirację z internetu. Pomysłów na wykonanie opakowania na alkohol w formie np. wazonu z kwiatami albo w miniaturowe ubrania, nie brakuje.

Dodaj komentarz