Home office – domowe stanowisko pracy

Home office – domowe stanowisko pracy

Dom coraz częściej dla dużej liczby osób staje drugim miejscem pracy. Wszystkie przez ogromny stres wynikający często z pracy w korporacyjnym biurze. Pewne niedokończone zadania z bieżącego dnia pracy bardzo ciążą i nie pozwalają cieszyć się wolnym popołudniowym czasem. Niektóre osoby wracając do domu prosto zasiadają na krzesło biurowe i chcą jak najszybciej zrzucić z siebie ciężar problemów z pracy. Jakie więc powinno być krzesło biurowe do pracy w domu ?

Wielu klientów detalicznych do domu stara się wybierać najtańsze krzesła biurowe. Często są produkty pochodzenia z Azji – tzw. oferta importowa. Czy to jest aby na pewno dobry wybór do popołudniu – wieczornej pracy przy komputerze. Na to każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Naszym zdaniem warto wzorować się na najlepszych – w tym przypadku na korporacji, ale tylko pod względem wyposażenia i organizacji stanowisk pracy. Do użytku domowego warto powielić taki wzór i wybrać ergonomiczne.

Specjalistyczna budowa to w tym przypadku mechanizmy umożliwiające dopasowanie siedziska i oparcia krzesła do potrzeb użytkownika. Dużym plusem takie zastosowania jest możliwość współdzielenia takiego ergonomicznego krzesła z innymi domownikami. Przedmiot ten może posłużyć dla seniorów mających dużo czas podczas dnia. Może być wykorzystywany przez dzieci do odrabiania lekcji lub przygotowywania materiałów na komputerze – wczesnym popołudniem po powrocie dzieci, młodzieży. W późniejszym okresie może służyć właśnie do pracy, dokończenia zadania dnia bieżącego lub przygotowania się do kolejnego trudnego dnia pracy.

Wygląd krzesła do domowego użytku jest równie ważny, ale nie najważniejszy. Każdy ma prawo do pewnych niewytłumaczalnych wizualnych preferencji. Krzesła biurowe mogą mieć różną konstrukcję i design. W ostatnim czasie dominujące są krzesła z siatkowym oparciem. Do użytku domowego rzadko wybierane są modele dość rozbudowane i szerokie. Bardziej preferowane są modele lekkie, nie zajmujące zbyt dużo cennego miejsca w domowym pomieszczeniu biurowym. Krzesło powinno posiadać miękkie siedziska wykonane z wysokiego gatunku pianek, tak by mogły wytrzymać długi okres użytkowania. Nikt nie kupuje takiego przedmiotu do domu na kilka lat. Ważne jest kolorystyczne dopasowanie do dominującego w danym pomieszczeniu układu.

Dokonując wyboru krzesła warto przetestować zarówno te najtańsze importowe produkty dostępne w niemal każdym sklepie meblowy. Z drugiej strony krzesła biurowe polskich producentów można znaleźć u lokalnych dystrybutorów mebli biurowych. W wielu miejscach znajdują się naprawdę pokaźne ekspozycje różnorodnych krzeseł. Warto popytać sprzedawcą o kilka detali taki jak podłokietniki, grubość i rodzaj pianek wykorzystanych w siedzisku oraz kółek.

Dodaj komentarz