Kupno mieszkania krok po kroku – jak kupić mieszkanie na kredyt?

Kupno mieszkania krok po kroku – jak kupić mieszkanie na kredyt?

Zakup nowego i większego mieszkania to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Aby nic nie stanęło nam na drodze w realizacji tego marzenia, warto jest odpowiednio przygotować się do tego przedsięwzięcia.

W tym celu warto jest dokładnie zaplanować każdy etap. Od wybrania oferty kredytu hipotecznego, aż po odbiór kluczyków od nowej nieruchomości. Co ciekawe, alternatyw na poradzenie sobie z tak dużym wyzwaniem w łatwy sposób nie brakuje. Jak zatem prawidłowo dopiąć wszystko na ostatni guzik? W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam jak nie zgubić się w tym wszystkim. Zapraszamy!

Samodzielny zakup mieszkania. O czym należy pamiętać?

Kupno mieszkania z rynku wtórnego lub rynku pierwotnego, to proces który wymaga sporej ilości czasu. Co prawda zakup mieszkania od drugiej osoby nie wymaga od nas aż tylu formalności, co kupno nowej nieruchomości, jednak ogólne procedury związane z tym przedsięwzięciem są dość podobne. Na początku warto skupić się na kwestii naszej zdolności kredytowej. Uwzględnijmy nasze zarobki, formę zatrudnienia, wszystkie miesięczne wydatki, a także dotychczasową historię kredytową. Dzięki znajomości tych kryteriów dużo łatwiej będzie nam wybrać taki bank, w którym otrzymamy zgodę na kredyt hipoteczny.

Gdy już przejdziemy przez te formalności to możemy zająć się nieco przyjemniejszą częścią – wyborem mieszkania. Na tym etapie rozsądne będzie dokładne sprawdzenie danej nieruchomości. Warto zatem przejrzeć księgi wieczyste, aby zyskać pewność, że mieszkanie nie jest zadłużone. Jeśli wybrane mieszkanie jest finansowo czyste i otrzymamy pozytywną decyzję od banku w kwestii udzielenia kredytu hipotecznego, możemy podpisać umowę kupna nowej nieruchomości. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych formalności możemy wreszcie odebrać kluczyki od swojego wymarzonego M.

Alternatywna pomoc specjalisty, który dopnie wszystko na ostatni guzik

Choć opisana przez nas pokrótce rada dotycząca zakupu nieruchomości wydaje się prosta, należy pamiętać, że poszczególne procedury nie zawsze są takie łatwe. Jeśli więc nie mamy głowy do załatwiania takich spraw i brakuje nam czasu – warto jest skorzystać z pomocy.

To właśnie pomoc eksperta ds. finansów np. z Multikredyt.pl jest przydatna na każdym etapie zakupu nieruchomości. Taka doświadczona osoba pomoże Ci wybrać idealną nieruchomość i kredyt hipoteczny, a przy tym zadba o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Dzięki temu wszelkie procesy związane z kupnem nieruchomości aż do momentu odbioru kluczyków do mieszkania, będą czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz