Czy można dostać kredyt mając opóźnienia w BIK?

Czy można dostać kredyt mając opóźnienia w BIK?

Każda osoba, która wnioskuje o kredyt w banku, musi być gotowa na ocenę zdolności kredytowej. Jest to niezbędne do tego, aby określić, jaką kwotę kredytu i na jaki okres może dostać dany klient. Aby zdobyć informacje, które ułatwią podjęcie decyzji, pracownicy banku korzystają z danych, które zawarte są w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie tam znajdują się informacje na temat tego, czy dana osoba spłaca swoje kredyty na czas i jak wcześniej spłacała swoje zobowiązania. Co w momencie, gdy w BIK znajdują się negatywne informacje? Czy bank od razu odmawia udzielenia kredytu takiej osobie? Zobacz czy kredyt z opóźnieniami w BIK jest możliwy.

Jakie dane znajdują się w BIK?

W Biurze Informacji Kredytowej można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje, na temat kultury płatniczej danej osoby. To właśnie tam znajdują się informacje na temat tego, czy spłacamy nasze kredyty regularnie i czy kiedyś nie mieliśmy problemów ze spłatą jakiegoś zobowiązania. Pozytywna historia kredytowa zawarta w BIK może ułatwić nam ubieganie się o kredyt w banku. Im lepiej jesteśmy oceniani przez BIK, tym większe są szanse na atrakcyjne warunki kredytowania oraz szybką i pozytywną decyzję kredytową.

Niestety zupełnie inaczej wygląda to w przypadku, gdy w BIK https://habza.com.pl/kredyt-z-opoznieniami-w-bik/ pojawiają się negatywne informacje. W takim momencie staranie się o kredyt jest nieco trudniejsze i nie ma 100% szansy na pozytywną decyzję od banku. Dane na temat zadłużeń są przechowywane w BIK przez 5 lat dlatego, nawet jeśli w tym momencie nie masz problemu ze spłatą zadłużeń, to stare przeterminowane kredyty i inne zobowiązania mogą trochę namieszać.

BIK a kredyt hipoteczny

Jak wiadomo ubieganie się o kredyt hipoteczny to nie lada wyzwanie. Trzeba być gotowym na wypełnienie wielu formalności, doniesienie do banku dokumentów, a także dokładną analizę zdolności kredytowej. Niekiedy nawet najmniejszy błąd, który popełniliśmy w przeszłości, może zaważyć o tym, że nie otrzymamy pieniędzy. Czasem bywa tak, że nawet jednorazowe opóźnienie w spłacie jakiejś raty dyskwalifikuje nas w danym banku do otrzymania kredytu hipotecznego.

W takiej sytuacji należy także zrozumieć bank, który podejmuje bardzo duże ryzyko, pożyczając kilkuset tysięcy złotych swojemu klientowi. Musi mieć on pewność, że będzie on w stanie spłacać swój kredyt wraz z jego odsetkami przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Warto więc zadbać o dane, które znajdują się w BIK i budować dobrą historię kredytową.

Dodaj komentarz