Największe trendy wnętrzarskie – co musisz wiedzieć?

Największe trendy wnętrzarskie – co musisz wiedzieć?

Chcesz tchnąć w swoje mieszkanie nowe życie? Pragniesz zaaranżować modne wnętrze i odświeżyć swój dom, ale nie masz pomysłu, jakie zmiany wprowadzić? Poniżej przegląd kilku interesujących trendów wnętrzarskich, które po prostu trzeba znać – na pewno wybierzesz spośród nich coś dla siebie.

Kolory

Bardzo modny akcent, i jednocześnie łatwy do wprowadzenia, to dodanie wyróżniających się kolorów do pomieszczenia. Może to być jedna ściana w odmiennym, wyrazistym kolorze (fantastycznie prezentuje się butelkowa zieleń lub granat), lub mebel z ciekawym obiciem, który przykuje uwagę.

Nadchodzące trendy to także pastele i utrzymywanie w całym pokoju jednej tonacji – pozwoli to wprowadzić do wnętrza przytulny klimat oraz zachować spójność całej aranżacji. Świetnym rozwiązaniem do salonu może tutaj być na przykład zakup kompletu wypoczynkowego lub narożnika w ulubionym kolorze, i dobranie do niego dodatków w podobnej gamie kolorystycznej.

Scandi

Od kilku sezonów styl skandynawski święci triumfy. Nic dziwnego – Skandynawowie to podobno jedni z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Kto więc nie chciałby czerpać od nich inspiracji? Minimalizm we wnętrzu, stonowane barwy, naturalne materiały, zwierzęce motywy, drewniane wykończenia, bliski kontakt z naturą… to coś, co tworzy harmonijny nastrój, który przenika nie tylko dom, ale także wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Do pełni szczęścia wystarczy ciepłe światło lampy i kubek gorącej herbaty, wypitej oczywiście na wygodnym, szarym fotelu o prostym kształcie.

Vintage

Jak wprowadzić styl vintage w nowoczesnym mieszkaniu? To prostsze, niż myślisz! Charakterystyczne dla tego stylu są szafki https://www.meble.pl/meble/szafki/ na drewnianych, cienkich nóżkach, najlepiej rozszerzających się do dołu. Najczęściej w połączeniu kolorów naturalnego drewna z kontrastującym dodatkiem kolorystycznym, np. na drzwiczkach czy szufladzie. Inną cechą stylu vintage są obłe kształty, które dostrzeżemy przede wszystkim w zaokrąglonych fotelach czy okrągłych stolikach kawowych. Tutaj można zaszaleć i ożywić nasze wnętrze kolorami. Uwieńczeniem tego stylu niech będzie piękny i jednocześnie praktyczny dodatek w postaci gramofonu. Przy takim zestawieniu nic dziwnego, że nawiązania do lat 70. XX wieku jeszcze długo nie wyjdą z mody.

Biała kuchnia i nie tylko

Również w kuchni od wielu sezonów króluje trend na białe meble. Jasne wnętrze wygląda bardzo estetycznie i klimatycznie. Sporą popularnością cieszą się również połączenia czerni i drewna, ale możemy w najbliższych sezonach spodziewać się zmian – wśród nadchodzących trendów będą kolorowe meble kuchenne, wykończone metalowymi dodatkami. Teraz kuchnia na czasie nie musi być tylko czarna lub biała – zabawmy się modą i wybierzmy nasz ulubiony kolor. Jedno jest pewne – w kwestii kolorów, w kuchni będzie się działo.

Dodaj komentarz