Konkursy – czym właściwie są?

Konkursy – czym właściwie są?

Nic tak nie działa na nas jak niepewna, emocjonująca gra, którą można spokojnie nazwać rywalizacją – oby tylko była ona czysta i w stu procentach fair. Takie właśnie gry, w których zdecydowanie trzeba być od innych lepszym, czasem szybszym, może zdolniejszym lub po prostu mądrzejszym albo inteligentniejszym, a czasami wystarczy tylko odrobina szczęścia nazywane często konkursami mają szeroką rzeszę fanów, którzy bacznie i skrupulatnie poszukują i wypatrują okazji do wzięcia w nich udziału. Oczywiście nie bez powodu lubimy rywalizować. Zazwyczaj walczymy o coś cennego, o jakąś nagrodę. I właśnie to nagroda jest magnesem, który przyciąga śmiałków chcących zdobyć coś cennego, coś fajnego, a czasami coś przydatnego za co nie musimy płacić, a bynajmniej nie gotówką, a jedynie swoimi zdolnościami, preferencjami, talentami lub po prostu wrodzonym szczęściem. Ale przecież liczy się również zabawa!

Każdy chciałby wygrać!

Wszystko zależy od tego w jakim konkursie bierzemy lub chcemy wziąć udział. Jeżeli nie mamy żadnych specjalnych zdolności i talentów musimy zdać się na nasze szczęście lub czyjegoś pecha. W sieci coraz więcej można znaleźć szybkie, ciekawe konkursy, w których zaangażowanie zajmie nam dosłownie chwilę. Zazwyczaj wystarczy podać kilka swoich podstawowych danych i już jesteśmy zapisani w kolejce do wygranej. Trzeba również się liczyć z tym, że konkursy internetowe są powszechnie dostępne dla szerokiego grona odbiorców i nie tylko my o nich wiemy, więc taka kolejka do wygranej może mieć bardzo wielu uczestników, co statystycznie i liczbowo przekłada się na nasze szanse na wygraną. Zatem żeby wygrać, trzeba grać!

Czy to takie trudne?

O co tak naprawdę w tych wszystkich konkursach chodzi? Nieraz musimy napisać ładny wierszyk, w których główną rolę odgrywa maskotka firmy bądź jej nazwa lub motto marketingowe, nieraz musimy coś narysować, nierzadko swój pomysł na logo marki, czasem nagrać jakieś video, w którym promujemy produkty jakiejś firmy, która jest patronatem całej akcji, a czasem tylko zapisać się na losowanie, które niebawem się odbędzie. Nieważne jaka opcja konkursu by to była, w większości takich przedsięwzięć chodzi po prostu o marketing i promocję. Jest to chyba jedna z najlepszych opcji promowania się, a na pewno najbardziej ulubiona wśród przedsiębiorców, gdyż odzew na takie akcje zawsze jest bardzo duży, a koszt organizacji w miarę niski w porównaniu do efektów takich działań. Ale po co mielibyśmy sobie tym zaprzątać głowę, nas to zupełnie nie interesuje, gdyż zależy nam tylko na nagrodzie, a reszta jest zupełnie bez znaczenia. Czemu zatem nie spróbować? A nuż się uda!

Raz, dwa, trzy, w tym konkursie weźmiesz udział i Ty!

Podsumowując, zastanówmy się kilka razy, czy aby na pewno chcemy wziąć udział w danym konkursie, zapoznajmy się z jego regulaminem i zasadami, jeżeli nam odpowiadają, nie traćmy czasu – po prostu to zróbmy. W internecie jest wiele takich akcji, więc mamy w czym przebierać. Można również skorzystać z internetowych katalogów, w których wszystkie konkursy są pogrupowane na różnorakie kategorie, skatalogowane pod względem czasu zakończenia akcji promocyjnych i wystarczy tylko wybrać te najbardziej dla nas odpowiednie. Jednym z takich serwisów jest np. e-konkursy, na który serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz