Pompy do smaru – oleju w branży gastronomicznej

Pompy do smaru – oleju w branży gastronomicznej

Sposób, w jaki zużyty olej spożywczy trafia z frytownicy do odpowiedniego zbiornika, prawdopodobnie nie jest głównym problemem, gdy zastanawiasz się nad codziennymi operacjami Twojej restauracji. Ale sposób, w jaki tłuszcz jest przenoszony z frytownicy do zbiornika, ma znaczenie. Automatyzacja zwiększa wydajność, a w pełni zautomatyzowany system recyklingu zużytego oleju kuchennego, który łączy się bezpośrednio z frytownicą, może zaoszczędzić czas w kuchni i zmniejszyć ryzyko obrażeń pracowników. Bezpośrednie podłączenie pompy do smaru obejmuje to wszystko i jest doskonałym sposobem na przeniesienie zużytego oleju spożywczego.

Co to jest bezpośrednie podłączenie pompy do smaru?

Bezpośrednie podłączenie olejowe pompy do beczki umożliwia podłączenie zbiornika na olej kuchenny z tyłu frytownicy. Po podłączeniu frytownica działa jak mechanizm pompujący, przenoszący olej z miski filtra do zbiornika na tłuszcz. Mówiąc dokładniej, pompa na frytownicy z systemu filtracji jest tym, co wypycha olej z frytownicy. W większości przypadków, gdy usługodawca instaluje sprzęt, rura o średnicy ¾ jest instalowana między zbiornikiem a ścianą za miejscem, w którym znajduje się frytownica. Jest połączony z elastycznym wężem, który łączy się ze ścianą do frytownicy. Rura biegnie od tego punktu połączenia węża do sufitu i z powrotem do zbiornika, aby nie była widoczna. Pompy do smaru są ulicą jednokierunkową w tym sensie, że zbiornik magazynowy nie wpompuje nowego oleju z powrotem do frytownicy ani nie pozwoli na powrót starego oleju.

Jakie korzyści wynikają z takiego zastosowania pompy do beczki?

Bezpośrednie podłączenie pompy to w pełni zautomatyzowany system, co oznacza, że transfer oleju jest szybki jak naciśnięcie przycisku i nie wymaga obsługi ręcznej. Po przefiltrowaniu oleju wystarczy nacisnąć przycisk, aby go wyrzucić, zamiast zwracać zużyty olej do kadzi. Idealna konfiguracja do bezpośredniego podłączenia pompy wymaga umieszczenia zbiornika magazynowego we właściwej odległości od frytownicy, a umieszczenie w sąsiedztwie ściany zewnętrznej jest wręcz idealne dla takiego wykorzystania pompy do beczki. Zarówno systemy wewnętrzne, jak i zewnętrzne są w stanie pracować najbardziej wydajnie, jeśli mogą znajdować się wystarczająco blisko frytownicy.

Skąd wiesz, czy Twoja frytownica ma możliwość bezpośredniego podłączenia pompy do smaru?

Pierwszą rzeczą, której będziesz chciał szukać, jest wbudowany system filtracji. Jest to wymóg, a jeśli Twoja frytownica ją posiada, jest kompatybilna z bezpośrednim podłączeniem pompy do beczki. Po drugie, poszukaj otworu na odpady z tyłu lub z boku frytownicy. Wysłanie zdjęcia przodu i tyłu frytownicy do dostawcy przed instalacją nigdy nie jest złym pomysłem.

Dodaj komentarz