Kiedy będzie premiera konsoli PS5? Specyfikacja urządzenia

Kiedy będzie premiera konsoli PS5? Specyfikacja urządzenia

Gracze na całym świecie zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi premiera nowej konsoli PlayStation od Sony. Mimo upływu lat i dynamicznego rozwoju rynku to właśnie PS dalej jest jednym z najbardziej lubianych urządzeń do gier. Obecna konsola PS4, która zajmuje półki osób na całym świecie, zaczyna wydawać się już dość przestarzała. Właśnie z tego powodu wielkie grono fanów PS czeka z niecierpliwością na premierę nowej konsoli. Mamy jednak dobrą wiadomość, wiemy już co nieco o specyfikacji i dacie premiery następczyni lubianej przez wszystkich czwórki. Być może taka wiedza zadowoli graczy, którzy z niecierpliwością czekają na premierę.

Kiedy będzie można kupić PlayStation 5?

PS5 data premiery jest bardzo orientacyjna. Firma Sony dalej trzyma graczy w niepewności, jednak coraz częściej daje nam sygnały o tym, kiedy możemy spodziewać się nowego sprzętu na sklepowych półkach. Na razie wiemy, iż nazwa nowej konsoli nie będzie różnić się dużo od starszej poprzedniczki. Liczbę 4 zastąpi 5, a sami producenci raczej nie myślą o tym, aby udziwniać nazwy kultowego produktu. Sony dalej nie zdecydowało się podać oficjalnej daty premiery, wiemy jednak, że mogą to być święta 2020. Skąd ta pewność? Na Twitterze użyto właśnie tej frazy, co sugerowałoby, że konsola wyjdzie do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia. Jest to świetny zabieg marketingowy, ponieważ z pewnością fani PS sprawią sobie taki prezent pod choinkę. Premiery nowej konsoli możemy się więc spodziewać na kilka tygodni przed świętami, aby każdy zainteresowany miał szansę kupić wymarzony sprzęt.

Ile będzie kosztować PS5?

Znając orientacyjną datę premiery https://techpolska.pl/kiedy-bedzie-ps5-specyfikacja-i-data-premiery/ zastanawiasz się pewnie, ile będzie kosztować nas taka przyjemność. Sony jeszcze nie ujawnił oficjalnie tych informacji, więc możemy jedynie spekulować na ten temat. Podczas premiery PS4 gracze musieli liczyć się z wydatkiem 399 dolarów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że lepsza specyfikacja PS5 może podwyższyć cenę urządzenia o przynajmniej 100 dolarów. Możliwa cena konsoli nie będzie raczej niższa niż 399 dolarów i wyższa niż 500-600 dolarów. Informacje o cenie nowej konsoli z pewnością otrzymamy w najbliższych kilku miesiącach.

Specyfikacja PS5

O specyfikacji nowej konsoli dalej wiadomo niewiele. Możemy domyślać się, że PS5 będzie miała lepszą grafikę oraz procesor AMD. Sony deklaruje też, że nowa konsola będzie w stanie obsłużyć rozdzielczość 8K. Warto obserwować profile Sony i czekać na pierwsze oficjalne informacje.

Dodaj komentarz