Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

Włosy w obecnych czasach to jeden z symboli kobiecości. Bardzo często traktowane są jako wizytówka kobiety. Jednocześnie ich kondycja jest odzwierciedleniem stanu zdrowia, a niekiedy nawet stanu psychicznego człowieka. Normą jest, że w ciągu dnia człowiek traci około 100-150 włosów, jednak wzmożone wypadanie włosów często jest skutkiem negatywnych zmian w organizmie. W wielu osobach wzbudza to niepokój, jednak w większości przypadku jest to możliwe zahamowania.

Co zrobić, kiedy zauważymy zwiększone wypadanie włosów?

W takiej sytuacje pierwszą reakcją zawsze powinno być zapisanie się na podstawowe badanie krwi oraz sprawdzenie poziomy hormonów tarczycy i androgenu. Pozwala to oszacować, czy włosy wypadają z powodów zdrowotnych. Także pozwala to określić, z jakim rodzaje łysienia mamy do czynienia. Najczęściej spotykane jest łysienie telogenowe i łysienie androgenowe.

Jeśli przyczyny zdrowotne zostaną wykluczone, jest prawdopodobnie kwestia nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy. Najczęstszą przyczyną jest uczulenie na niektóre składniki produktów. Najpopularniejszymi alerganami są Methylisothiazolinone i Methylchloroisothiazolinone, które występują w odżywkach i szamponach.

Jak działać, gdy poznamy przyczynę wypadania włosów?

W przypadku nieprawidłowych wyników badań podstawą działania jest uzupełnienie niedoborów oraz zadbanie o swoje zdrowie. Pielęgnacja raczej jest uzupełnieniem leczenia niż faktycznym działaniem. Dużo zależy także od typu łysienia. Jeśli mamy do czynienia z łysieniem telogenowym, musimy mieć świadomość, że najpierw musi część włosów wypaść. Łysienie telogenowe polega na tym, że włosy szybciej przechodzą w ostatnią fazę cyklu i wypadają. Jednak nie zostają wtedy uszkodzone cebulki włosa, dlatego po unormowaniu wyników badań i przy pomocy wcierek nowe włosy mogą zacząć rosnąć.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wypadania androgenowego. Do prowadza ono do przerzedzeń na czubku głowy (u kobiet), a u mężczyzn do zakoli lub nawet do całkowitego wyłysienia. W trakcie łysienia androgenowego dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych, dlatego w tych miejscach nie rosną później nowe włosy. Nie można tego schorzenia wyleczyć, jednak są leki, które ograniczają wypadanie włosów.

W przypadku źle dobranej pielęgnacji należy natychmiastowo przestać korzystać z danych produktów oraz zmienić pielęgnację. Sprawdź produkty firmy Ducray – https://www.ducray.com/pl-pl/czym-jest-lysienie.

Jak dbać o skórę głowy w trakcie wzmożonego wypadania włosów?

W zależności od przyczyny wypadania włosów jest kilka rzeczy, których należy przestrzegać w pielęgnacji skóry głowy. Przede wszystkim jest to dokładne oczyszczanie skóry głowy. Najlepiej zaplanować sobie raz na tydzień lub dwa jedno mycie mocnym szamponem. Na co dzień wystarcza mycie środkiem z delikatnym detergentami. Nie należy nakładać odżywek na skórę głowy, w szczególności mających w składzie silikony.

W tym czasie warto jest wprowadzić do pielęgnacji masaże skóry głowy oraz stosować wcierki. Składniki aktywne we wcierkach odżywiają skórę głowy, a jej masaż poprawia krążenie i pobudza cebulki włosa.

Dodaj komentarz