Jak działa agencja pracy? Sprawdź zakres obowiązków agencji

Jak działa agencja pracy? Sprawdź zakres obowiązków agencji

Od dłuższego czasu szukasz pracy, ale nie otrzymałeś jeszcze żadnej odpowiedzi na swoje CV? A może jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić specjalistów w danej dziedzinie, ale nie wiesz jak ich znaleźć? W obu tych wypadkach dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy agencji pracy. Taka firma specjalizuje się w kwestiach związanych z poszukiwaniem pracy i pracowników oraz załatwianiem formalności z tym związanych. Zobacz, jak działa agencja pracy Radom i jaki jest zakres jej obowiązków.

Jak działa agencja pracy?

Głównym zadaniem agencji pracy jest znalezienie i „dostarczenie” pracodawcy odpowiednich pracowników lub też znalezienie odpowiedniej pracy osobie, która jej poszukuje. Agencja przejmuje na siebie kwestie związane z formalnościami, które tyczą się rekrutacji i zatrudnienia. Agencje pracy oddelegowują pracowników do pracodawców i w ten sposób zarabiają pieniądze.

Agencja pracy zajmie się rekrutacją i poszukiwaniem pracowników na stanowisko wskazane przez pracodawcę. W imieniu przedsiębiorcy doświadczone osoby zajmą się poszukiwaniem dobrych kandydatów. W krótkim czasie pracodawca może zyskać wykwalifikowanego pracownika. Oprócz tego firmy zajmujące się pośrednictwem między pracownikiem a pracodawcą zajmują się obsługą kadrowo-płacową pracowników w trakcie ich zatrudnienia. Agencja skieruje pracownika na badania, przygotuje niezbędne dokumenty, podpisze umowę, rozliczy l4 itd.

Jak wygląda współpraca z agencją pracy?

Współpraca z agencją pracy rozpoczyna się od zgłoszenia się do niej i omówienia swoich potrzeb. Agencja pracy na podstawie podanych informacji przygotuje ofertę. Jeśli jesteś pracodawcą szukającym pracownika, to agencja zajmie się kwestiami związanymi z rekrutacją oraz formalnościami. Pracownicy agencji znają skuteczne sposoby na pozyskanie wykwalifikowanego i doświadczonego pracownika. Zanim poznasz potencjalnych kandydatów do pracy, agencja zajmie się ich szczegółową selekcją.

Usługi pracy agencji tymczasowej sprawdzą się w przypadku stanowisk sezonowych, biurowych, produkcyjnych. To także dobre rozwiązanie dla pracodawców, którzy prowadzą firmę, w której dochodzi do częstej rotacji pracowników. Współpraca z agencją pracy przebiega sprawnie i skutecznie co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Pracownicy korzystający z agencji pracy mogą liczyć na szybki proces rekrutacji, możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i grafik dopasowany do indywidualnych możliwości.

Dodaj komentarz