Czy potrzebny jest adwokat do spraw spadkowych?

Czy potrzebny jest adwokat do spraw spadkowych?

Sprawy spadkowe bardzo często wiążą się z komplikacjami. Szczególnie jeśli w grę wchodzą długi po zmarłym, czy spór między spadkobiercami. Zarówno przyjęcie, jak i odmowę spadku warto skonsultować z adwokatem. Dlaczego? Adwokat https://adwokat-trochimiuk.pl/ doradzi nam, jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze i może stać się także naszym pełnomocnikiem. Czy adwokat jest potrzebny przy sprawach spadkowych? Zobacz, kiedy skorzystać z jego usług. 

Pomoc przy trudnej sprawie spadkowej 

W przypadku, gdy ilość osób uprawniona do spadku jest niewielka i wszyscy zgadzają się co do podziału, to pomoc adwokata może okazać się niepotrzebna. Jednak takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko. Sprawy spadkowe wywołują wiele emocji, szczególnie jeśli w grę wchodzą większe sumy, czy nieruchomości. W takim przypadku pomoc adwokata będzie niezbędna. 

Usługi adwokata są nieocenione także, kiedy między spadkobiercami występuje spór. Jedna osoba nie zgadza się z tym, co otrzymała druga. Takie sytuacje nierzadko wymagają negocjacji z udziałem adwokatów. Często zdarza się tak, że w trakcie sprawy spadkowej pojawiają się nowi spadkobiercy, który również trzeba wziąć pod uwagę przy podziale. W takim przypadku wyliczenia stają się skomplikowane, a pomoc prawnicza niezbędna. Ponadto prawo spadkowe jest stosunkowo zmienne, warto więc polegać na osobie, która wie, według jakich przepisów należy oceniać sprawę. 

W jakich sytuacjach mogę skorzystać z usług adwokata? 

Prawo spadkowe dzieli się na kilka działów i w każdym przypadku możemy skorzystać z usług adwokata. Specjalista może między innymi wydać dokument potwierdzający nabycia spadku, a także udzielić porad prawnych z zakresu prawa spadkowego. Czasem okazuje się, że sprawa spadkowa jest prosta do rozwiązania i sama porada prawna okazała się być wystarczająca. 

Z usług adwokata możemy skorzystać także przy podziale spadku. Dział spadku ma miejsce zaraz po stwierdzeniu nabycia spadku. W sprawach o dział spadku dochodzi do podziału majątku między spadkobierców. Co ważne, decydując się na usługi adwokata, możemy zminimalizować swoje zaangażowanie w sprawę. To duża oszczędność czasu oraz nerwów. Adwokat specjalizujący się w prawie spadkowym wytłumaczy Ci krok po kroku, jak odbywa się sprawa spadkowa, zarówno o przyjęcie majątku, jak i jego odrzucenie. W przypadku długów, które zostawiła osoba zmarła, nierzadko okazuje się, że przyjęcie spadku jest po prostu nieopłacalne. Wtedy adwokat poinstruuje nas, jak poradzić sobie w takiej sytuacji. 

Dodaj komentarz