Jaki zwilżacz do placów będzie najlepszy do biura?

Jaki zwilżacz do placów będzie najlepszy do biura?

Zwilżacz do palców zaliczany jest do akcesoriów biurowych, które znacznie ułatwiają pracę. Jest niezastąpiony w biurze czy w każdej innej pracy, w której konieczne jest wertowanie dokumentów czy liczenie pieniędzy. Do wyboru są różne rodzaje zwilżaczy, przy czym najprostszy i najtańszy jest model z gąbeczką, którą trzeba namoczyć. Jednak czy takie rozwiązanie jest praktyczne? Jaki zwilżacz do palców sprawdza się najlepiej?

Jakie zalety i wady ma zwilżacz wodny?

Wodny zwilżacz do palców jest przede wszystkim tani i wydajny. Najczęściej wykonany jest z plastiku w różnych kolorach oraz chłonnej gąbki, którą należy nasączyć odrobiną wody. Jest niewielki i funkcjonalny, a przy tym znacznie ułatwia chwytanie i wertowanie dokumentów. Znakomicie sprawdza się w każdym sekretariacie, biurze, na poczcie czy w banku. Częste stosowanie zwilżacza wodnego może jednak powodować przesuszenie opuszków palców, a nawet uszkodzenie naskórka. Nadmierne namoczenie palców może przyczynić się do zniszczenia dokumentów, dlatego należy stosować zwilżacz ostrożnie. Przy sporadycznym użytkowaniu zwilżacz wodny sprawdza się znakomicie. Co ważne, nie trzeba kupować nowego zwilżacza, gdy wyschnie gąbka, ponieważ wystarczy ponownie ją zmoczyć.

Jakie są inne rodzaje zwilżaczy do palców?

W sprzedaży dostępne są także glicerynowe zwilżacze do palców. To rozwiązanie wygodniejsze niż zwilżacze wodne. Wykonane są na bazie gliceryny kosmetycznej, która pielęgnuje naskórek i zapobiega jego przesuszeniu. Jednocześnie produkt nie pozostawia tłustych plam na papierze. Gliceryna kosmetyczna jest nietoksyczna i znakomicie ułatwia chwytanie czy wertowanie dokumentów lub banknotów. Niektóre modele zwilżaczy glicerynowych są aromatyzowane, dzięki czemu wydzielają przyjemny zapach. Zwilżacze glicerynowe są polecane zwłaszcza do urzędów, biur czy placówek edukacyjnych.

Podobne działanie mają zwilżacze woskowe, które sprawdzają się także w przypadku wertowania folii. Są one wykonane z wosku i mają działanie antybakteryjne, dlatego wykorzystywane są w miejscach, w których ze zwilżacza korzysta większa liczba osób. Antybakteryjne są także zwilżacze żelowe. Kupując zwilżacz, warto kierować się nie tylko tym, z czego jest zrobiony, ale również jakością wykonania. Zdecydowanie najwygodniejsze w użytkowaniu są modele wyposażone w gumowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu.

Jakie akcesoria biurowe ułatwiają pracę?

Zwilżacz do palców przyda się w każdym biurze, sekretariacie czy banku, ale nie jest to jedyny przedmiot, który ułatwia pracę. Równie ważne są dobrej jakości artykuły piśmiennicze. Zalicza się do nich przede wszystkim kolorowe długopisy oraz zakreślacze, które ułatwiają notowanie i zaznaczanie najważniejszych rzeczy. Niezbędne są także ołówki i temperówki oraz korektory paskowe. Za ich pomocą można nie tylko poprawić niektóre błędy, ale też uwidocznić konkretne zapisy w dokumentach. Niezbędnym artykułem biurowym jest również marker i taśma klejąca. W biurze powinna znaleźć się także dobra gumka do zmazywania, spinacze i marker do pisania na folii.

Dodaj komentarz