Na co zwrócić uwagę przy wyborze freelancera?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze freelancera?

Strona internetowa firmy

Zdarza się, że przedsiębiorcy chcą stworzyć firmową stronę internetową, ale sami nie potrafią tego zrobić. Wielu z nich sceptycznie podchodzi do korzystania z pomocy freelancerów. Panują również wśród nich krzywdzące dla freelancerów opinie, że są to osoby nieprofesjonalne i nie wykonują zleceń na czas. Tymczasem w ostatnich czasach freelance stał się bardzo popularny i bez trudu można znaleźć dobrych fachowców freelancerów w różnych branżach. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę zatrudniając daną osobę, by współpraca była owocna.

Istnieje wiele sposobów na znalezienie dobrego freelancera

Możesz skorzystać z poleceń innych osób, przejrzeć serwisy z ogłoszeniami czy popytać w grupach facebookowych. Możesz też po prostu wpisać w wyszukiwarkę zapytanie i przeglądać wyszukane strony fachowców. Największy błąd, jaki można zrobić, zatrudniając freelancera to kierowanie się tylko i wyłącznie ceną i wybieranie najtańszego wykonawcy. Najniższe ceny dają zwykle osoby, które nie mają dużego doświadczenia, bo dopiero zaczynają pracę w ten sposób albo nigdy nie zajmowały się tworzeniem rozbudowanych stron firmowych i zwyczajnie nie wiedzą, ile czasu to zajmie. Czasem bardzo niskie ceny dają też freelancerzy, którzy nie znają swojej wartości, co też jest związane z tym, że nie mają dużego doświadczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze freelancera?

Wybranie najtańszego wykonawcy, który daje stawkę niższą od innych może przynieść przykre konsekwencje. Jeśli trafisz na kogoś, kto zajmuje się tworzeniem strony firmy pierwszy raz i nie wie ile pracy będzie to wymagać, to może się okazać, że ten freelancer nie dostarczy zlecenia na czas – po prostu będzie pracował nad nim dłużej, niż zakładał i nie wyrobi się w ustalonym czasie. Możliwe też, że freelancer zdąży w terminie, przyłoży się najlepiej jak potrafi, ale gdy zobaczysz efekt pracy, przekonasz się, że to nie jest to, na co liczyłeś, a umiejętności tego człowieka są proporcjonalne do stawki, jaką zaproponował. Strona może być mało przejrzysta, mogą pojawić się problemy z jej wczytywaniem, a po dodatkowych funkcjach nawet nie będzie śladu. Jako przedsiębiorca zapewne chcesz, aby strona pozyskiwała nowych klientów, a w takim wypadku nie będzie to możliwe – strona będzie tylko formą wirtualnej “ulotki”, w dodatku niezbyt zachęcającej.

Nie oznacza to jednak, że nie warto korzystać z usług freelancera – warto dać szansę takiej osobie, ponieważ są wśród nich bardzo dobrzy fachowcy. Wystarczy tylko lepiej i dokładniej poszukać i nie “rzucać” się na najtańszą ofertę.

Artykuł sponsorowany dla efectownia.pl

Dodaj komentarz