Jak mogę zarobić nie będąc pełnoletnim?

Jak mogę zarobić nie będąc pełnoletnim?

Coraz więcej młodzieży szuka pracy dorywczej, dzięki której mogliby sobie dorobić do kieszonkowego. Rodzice z kolei nierzadko są sceptycznie nastawieni, ponieważ to szkoła jest w tym okresie najważniejsza. Jednak rynek pracy coraz częściej oferuje młodym rozwiązania, które nie kolidują z systemem edukacji. Jak możesz zarabiać nie będąc pełnoletnim? 

Praca zdalna 

Zarabianie w Internecie jest jednym z najlepszych pomysłów dla młodzieży. Dlaczego? Nie musisz wychodzić z domu, pracować możesz w wygodnym dla Ciebie czasie i bardzo często sam ustalasz warunki. Jedną z propozycji jest wypełnianie ankiet. Zarejestruj się w serwisie, który oferuje zarabianie za wypełnianie ankiet i uzupełniaj ankiety przesyłane na maila. W im większej ilości serwisów założysz konto, tym więcej ankiet będziesz dostawać. To z kolei przełoży się na większe pieniądze. Ankiety może nie są największym źródłem dochodu, ale na spokojnie uda Ci się dorobić do kieszonkowego (nawet do kilkuset złotych). To ile uda Ci się zarobić będzie zależeć od ilości ankiet, które wypełnisz. Do wypłaty będziesz potrzebować konta bankowego, ale to możesz założyć przy pomocy rodzica. 

Innym efektywnym sposobem jest praca jako freelancer. Zleceń szuka się w sieci. Możesz poszukać ich na OLX, Facebookowych grupach lub aplikacjach takich jak UpWork. Praca freelancera polega na wykonywaniu zleceń, które można zrobić w domu. Jako freelancerzy bardzo często pracują graficy, copywriterzy lub inne osoby zajmujące się pytaniem. Jeśli Twoją mocną stroną jest rysowanie i tworzenie grafik, to poszukaj zleceń graficznych. Pisanie to Twój konik? Jeśli tam, to do gustu może Ci przypaść praca copywritera. Co ważniejsze wykonywanie takich zleceń, to nie tylko dodatkowe pieniądze, ale także doświadczenie, które może Ci się przydać w przyszłości. 

Praca w weekendy

Innym sposobem na zarabianie będąc niepełnoletnim jest praca weekendowa lub po szkole. Praca w kawiarni to ciekawe doświadczenie. W dodatku status ucznia bardzo często okazuje się przydatny. Co możesz zyskać? Nauczysz się pracy z klientem i pracy w zespole. Możesz także szukać zleceń na roznoszenie ulotek i to nie tylko jakichś natrętnych ofert. Najwięcej możesz zarobić roznosząc ulotki dotyczące eventów kulturalnych (np. wydarzeń muzealnych lub koncertów). Pieniądze otrzymasz od razu po skończonym zadaniu. Pamiętaj żeby poszukać opinii o firmie, która będzie zlecać zadania. Dzięki temu unikniesz oszustów, których na rynku niestety jest niemało. 

Dodaj komentarz