Internetowe lokaty – czy warto w nie inwestować?

Zwiększ zyski firmy zakładając sklep internetowy

Informatyzacja różnych dziedzin życia bardzo ułatwiła nam funkcjonowanie i ciężko sobie wyobrazić dzisiejsze realia bez możliwości zamówienia sobie drogą internetową zakupów, biletu do kina czy kontaktu przez e-mail i portale społecznościowe z bliskimi czy znajomymi. Również banki wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaczęły oferować pełną obsługę swoich produktów przez internet. Załatwienie wszystkich bankowych formalności bez wychodzenia z domu dla wielu jest dużym atutem, a do istniejących już online produktów finansowych dołączyły także lokaty bankowe.

Banków, które oferują depozyty terminowe przez internet z roku na rok przybywa, podobnie jak samych ofert, które zróżnicowane są nie tylko kwotowo, ale także ze względu na długość trwania umów. Teraz nic nie stoi już na przeszkodzie, by w kilka chwil bez wychodzenia z domu załatwić sobie lokatę na 7 dni, na rok czy kilka lat. Wystarczy połączenie z internetem i kilka chwil na załatwienie formalności. Również istnieje dowolność w wyborze odpowiedniego dla siebie banku ponieważ otwarcie rachunku depozytowego przeważnie nie wymaga już posiadania konta w tej samej placówce.

Zawarcie umowy o lokatę przez internet w większości przypadków nie wymaga wizyt w banku, ani własnoręcznego parafowania dokumentacji, a wszystko odbywa się całkowicie zdalnie. Dodatkowym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość załatwienia formalności przez całą dobę, a nie tylko w godzinach pracy banku. Infolinie i oddziały internetowe dostępne są przez 24 godziny 7 dni w tygodniu dlatego tylko od nas zależy, kiedy zechcemy zawrzeć umowę i rozpocząć lokowanie naszych środków na procent. Procedura taka jest bardzo prosta i przejrzysta. Najpierw klient wysyła za pomocą systemu bankowości elektronicznej, poprzez stronę banku, lub e-mail prawidłowo wypełniony wniosek, a jeśli wszystko jest w porządku otrzyma formularz zwrotny zawierający wszystkie istotne dane osobowe, warunki na jakich funkcjonować będzie lokata, oraz numer rachunku na jaki będzie trzeba przelać kwotę depozytową. Po przelaniu środków lokata automatycznie zacznie obowiązywać, a przekazane do banku środki zostaną objęte ustalonym w umowie oprocentowaniem. Umowa taka po upływie terminu zapadalności może zostać odnowiona, a jeśli to nie nastąpi, to depozyt wraz z naliczonymi w tym czasie odsetkami wróci na konto właściciela.

Jak widać z powyższego oszczędzanie przez internet jest możliwe, w dodatku wszytko odbywa się w sposób nieskomplikowany, przejrzysty i przede wszystkim bezpieczny, gdyż warto wspomnieć, że wszelkie korespondencje z bankiem są szyfrowane i zabezpieczone. Analizując ranking lokat internetowych warto podobnie jak w przypadku typowych depozytów terminowych skupić się na oprocentowaniu i kapitalizacji odsetek, by zmaksymalizować zyski, a warto też podkreślić, że produkty oszczędnościowe internetowe często oferują korzystniejsze warunki niż ich zwykłe odpowiedniki.

Dodaj komentarz